product19

Kimbo Top Flavour 100% Arabica

Rating: 5/5

KIMBO TOP FLAVOUR 100% ARABICA.


With shipment Shipment Name 2 for 0,00 ден
  • Производител Kimbo

Опис

Чиста 100% Arabica мешавина на зрна од висорамнините од централна Америка, препознатливи по квалитетот и карактерот на кафето.

Рафиниран микс на 100% Арабика кафиња избрани од нашите експерти директно на местото на производство.

Средното печење дава перфектен баланс на блажина и киселост

 

КАРАКТЕРИСТИКИ

Состав:     100% Арабика

Печење:    Средно

Арома:       Продорна

Зрно:          Средно

Вкус:           Благ

Пријатно Киселкав

Додади коментар

Security code
Refresh

Reviews

Нема коментари.