Kimbo Crema Suprema

Rating: 4/5

KIMBO CREMA SUPREMA


With shipment Shipment Name 2 for 0,00 ден
  • Производител Kimbo
1260,00 ден
1330,00 ден

Опис

Посебен еспресо вкус, кафе сертифицирано од UTZ.

Мешавина во која преовладува Арабика, прекрасен баланс помеѓу класичната блажина на стилот на крем кафе со акцент на мек киселкав вкус на арабиката.

Цертификацијата на УТЗ го гарантира потеклото на зрното кафе, при што се гарантира био потеклото и ниското количесто на пестициди и ѓубрива користени за производство на кафето.

 

КАРАКТЕРИСТИКИ

Состав:     50% Арабика / 50% Робуста

Печење:    Средно

Арома:       Упорна

Зрно:          Средно

Вкус:           Благ

Балансиран финиш

Следуваат попусти доколку купувате поголеми количини за вашата канцеларија, локал или хотел.

Ве молиме контактирајте не на телефон или емаил!

Додади коментар

Security code
Refresh

Reviews

Нема коментари.