product20

Kimbo Gran Gourmet

Rating: нема рејтинг.

KIMBO 100% ARABICA TOP SELECTION


With shipment Shipment Name 2 for 0,00 ден
  • Производител Kimbo

Опис

КИМБО 100% АРАБИКА ТОП СЕЛЕКЦИЈА

 

Изненадувачки мазен вкус!

Прекрасна мешавина на најфиното 100% Арабика кафе кое што доаѓа од висорамнините на централна Америка и најдобрите Бразилски плантажи.

Се карактеризира со деликатна арома и лесно киселкав вкус, Kimbo 100% Arabica Top Selection е идеален избор за најдобрите познавачи и љубители на на задоволството во уживањето на еспресо кафе.

 

Состав:     100% Арабика

Печење:    Средно

Арома:       Блага

Зрно:          Средна големина

Вкус:           Благ

Средна киселост

Додади коментар

Security code
Refresh

Reviews

Нема коментари.