Kimbo Unique

Rating: нема рејтинг.

KIMBO UNIQUE.


With shipment Shipment Name 2 for 0,00 ден
  • Производител Kimbo

Опис

Богат вкус, премиум мешавина на Арабика и Робуста.

Арабиката преовладува во мешавината на овој избор, каде што се користат зелени кафиња со потекло од Америка и Азија.

Средно печено кафе кое открива интензивна арома, а вкусот е комплексно длабок, целосната доза се карактеризира со богата крема која е перфектно избалансирана во целата шоља кафе.

Еспресо бар варијанта на кафе популарна во баровите познати со клиентела која ги посетува поради доброто кафе и незаменливата подготовка на истото.

 

КАРАКТЕРИСТИКИ

Состав:     65% Арабика / 35% Робуста

Печење:    Средно

Арома:       Интензивна

Зрно:          Целосна големина

Вкус:           Длабок

Прекрасно балансирана доза со богата крема

Додади коментар

Security code
Refresh

Reviews

Нема коментари.