Gaggia Carezza Deluxe

Rating: нема рејтинг.

*** Со Panarello стимер *** .


With shipment Shipment Name 2 for 0,00 ден
 • Производител Gaggia

Опис

Рачен кафемат за еспресо на Gaggia достапна за љубителите на традиционалните методи на подготвување на перфектна доза на еспресо. Патентираниот филтер за произведување на Crema гарантира долг слој на кајмак и прекрасен вкус на еспресо.

Автентично италианско еспресо

 • Филтер Crema
 • Притисок 15 бара
 • Држач на чаша

Секојдневна употреба

 • Долготрајни и висококвалитетно матерјали
 • Енергетска ефикасност

 Технчки карактеристики:

 Карактеристики

 • Компатибилност со филтер Brita: По избор
 • Држач за чаша
 • Држач на филтер: Филтер под притисок "Crema perfetta"
 • Жешка вода / Пареа
 • Интерфејс: копчиња
 • Подесување на доза на кафе
 • Pannarello: S/S
 • Автоматско чистење

Дизајн

 • Боја: Црна + сива
 • Матерјали од кои е изработен: ABS

Технички карактеристики

 • Притисок на водата: 15 бари (идеално еспресо)
 • Подджува видове кафе: E.S.E. кафе дози, Мелено кафе
 • Јачина: 1300 W
 • Должина на кабелот: 80 см

Тежина и димензии

 • Резервоар за вода: 1.4 л
 • Тежина на уредот: 5.8 кг
 • Димензии (Д x Ш x В): 21 x 30 x 28 см
 • Максимална височина на чашката: 75 мм

Гаранција: 12 месеци

 

Достапен и како модел Carezza Style за 12.990 денари!!!

Во понуда со Baratza Encore и Кимбо кафе во зрна

Додади коментар

Security code
Refresh

Reviews

Нема коментари.