Gaggia Classic PRO

Rating: нема рејтинг.

*** Безвременски дизајн и квалитет ***


With shipment Shipment Name 2 for 0,00 ден
 • Производител Gaggia

Опис

Рачен кафемат за еспресо Gaggia Classic PRO, наменет за вистинските љубители на традиционално еспресо. Наменета за долготрајна употреба за домашна употреба или за мали канцеларии и објекти со мала фрекфентност. Патентираниот филтер Crema гарантира долг кајмак и прекрасен вкус.

Единствен во оваа ценовна категорија кој може да направи автентично кафе како на професионална машина.

Автентично Италианско еспресо

 • Филтер Crema
 • Притисок15 бари
 • Температура на група, над 90 степени целзиусови
 • Држач за чаша

Секојдневна употреба

 • Долготрајни висококвалитетни матерјали
 • Енергетска ефикасност

Технишки спецификации:

 • Држач за чаша
 • Можност за употреба на филтер Brita
 • Држач на филтер "Crema"
 • Жешка вода / Стимер за пареа
 • Подесување на доза на кафе

Дизајн

 • Нерѓосувачки челик

Технички карактеристики

 • Притисок на на водата: 15 бара (идеално еспресо)
 • Поддржува видови кафе: E.S.E. кафе дози, Мелено кафе
 • Материјал на парниот резервоар: Алуминиум

Тежина и димензии

 • Резервоар за вода: 2.1 л
 • Тежина на апаратот: 7.265 кг
 • Димензии (Д x Ш x В): 230 x 380 x 240 мм
 • Произведена во Италија

Температура на група (приготвување на кафе): 93 C

Идеален пар со Baratza Sette 30!!!

 

Гаранција: 12 месеца

Додади коментар

Security code
Refresh

Reviews

Нема коментари.