Classic PRO Color Vibes

Rating: нема рејтинг.
Која е вашата боја?
одберете од 5-те опции

With shipment Shipment Name 2 for 0,00 ден
 • Производител Gaggia
23900,00 ден
25555,00 ден

Опис

Gaggia Classi PRO Color Vibes, достапен во 5 персонализирани бои кои ќе го изразат вашиот карактер и ќе се вклопат во вашиот интериер!

THUNDER BLACK

POLAR WHITE

INDUSTRIAL GREY

CLASSIC BLUE

CHERRY RED

 

Единствен во оваа ценовна категорија кој може да направи автентично кафе како на професионална машина.

Автентично Италианско еспресо

 • Филтер Crema
 • Притисок15 бари
 • Температура на група, над 90 степени целзиусови
 • Држач за чаша

Секојдневна употреба

 • Долготрајни висококвалитетни матерјали
 • Енергетска ефикасност

Технишки спецификации:

 • Држач за чаша
 • Можност за употреба на филтер Brita
 • Држач на филтер "Crema"
 • Жешка вода / Стимер за пареа
 • Подесување на доза на кафе

Дизајн

 • Нерѓосувачки челик

Технички карактеристики

 • Притисок на на водата: 15 бара (идеално еспресо)
 • Поддржува видови кафе: E.S.E. кафе дози, Мелено кафе
 • Материјал на парниот резервоар: Алуминиум

Тежина и димензии

 • Резервоар за вода: 2.1 л
 • Тежина на апаратот: 7.265 кг
 • Димензии (Д x Ш x В): 230 x 380 x 240 мм
 • Произведена во Италија

Температура на група (приготвување на кафе): 93 C

Додади коментар

Security code
Refresh

Reviews

Нема коментари.