Gran Gaggia White

Rating: нема рејтинг.
Гран Гаџиа, бела боја за вашиот бел ентериер

With shipment Shipment Name 2 for 0,00 ден
 • Производител Gaggia

Опис

Рачен кафемат на Gaggia наменет за љубителите на традиционалните методи на подготвување на еспресо.

Патентиранито филтер гарантира долготраен кајмак до врвен вкус!

Автентично Италијанско еспресо

 • Филтер Crema
 • Притисок 15 бари
 • Држач за шољи

Лесно и брзо користење

 • Мелено кафе или ЕСЕ патрони
 • Вкусна млечна пена благодарени на класичниот стимер
 • Ергономичност за секојдневна употреба

Секојдневна употреба

 • Долготрајни висококвалитетни материјали
 • Енергетска ефикасност

 

Технички карактеристики:

 

 • Држач за шољи
 • Држач за филтер "Crema"
 • Жешка вода / пареа
 • Интерфејс: потенциометар
 • Pannarello: Пластичен

Дизајн

 • Боја: Бела
 • Матерјал од кој е изработен: ABS

Технички детали

 • Притисок: 15 бара (идеално еспресо)
 • Моќност: 1025 W
 • Должина на кабелот: 80 см
 • Матерјал на резервоарот: Алуминиум

Тежина и димензии

 • Капацитет на резервоарот за вода: 1 л
 • Тежина на уредот: 4 кг
 • Димензии на уредот (Д x Ш x В): 200 x 265 x 297 мм
 • Максимална височина на чаша: 75 мм

Гаранција: 12 месеци

Додади коментар

Security code
Refresh

Reviews

Нема коментари.