product99

KIMBO LUNGO

Rating: нема рејтинг.

Kimbo Lungo 100% Arabica- Nespresso компатибилни


With shipment Shipment Name 2 for 0,00 ден
  • Производител Kimbo

Опис

Кimbo Lungo 100% Арабика капусли компатибилни за Nespresso системот на кафемати.

 

 

Зрна од 100% арабика со потекло од Бразил, Колумбија и Руанда, креиран микс за долго еспресо, со баланс помеѓу блажината и допадлива киселост.

Типично Италијанско печење со вкус на бисквита и нота на карамел.

 

Интензитет: 7 

 

Пакување 10х 5.8 грама / кутија

 

Додади коментар

Security code
Refresh

Reviews

Нема коментари.