Skip to content

Edo Young Line 58mm

2.990,00 ден

Достапен во повеќе бои

Тифани сина, зелена, црвена, бела, розева, црвена.

Category:
За да се создаде квалитетно еспресо со богата и кремаста крема, неопходна е голема промена. 

Тамперите EDO Barista се совршена алатка за постигнување конзистентна пита (кафе) секој пат. 

Одликувајќи се со цврста основа од нерѓосувачки челик 304, овој тежок тампер обезбедува цврсто чувство при тапкање кафе. 

Неговата рамна основа обезбедува рамномерно затегнување, а рачката POM лесно се вклопува во дланката за удобно и ергономско држење.

Полиоксиметилен (POM), е инженерска термопластика која се користи во прецизни делови кои бараат висока вкочанетост, мало триење и одлична димензионална стабилност.